Grupa Kapitałowa Krajowej Grupy Spożywczej S.A.

Krajowa Grupa Spożywcza to wyjątkowy podmiot na mapie polskich przedsiębiorstw. Ma strategiczne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego Polek i Polaków.

To silny gracz na rynku rolno-spożywczym, produkujący żywność wysokiej jakości, zapewniający zbyt polskiemu rolnictwu i dostarczający klientom produkty niezbędne dla zbilansowanej diety.

Krajowa Grupa Spożywcza stawia na nowoczesność i innowacyjność. Cieszy się zaufaniem renomowanych koncernów spożywczych, chemicznych i farmaceutycznych. Jej produkty trafiają do konsumentów nie tylko w Polsce, lecz na całym świecie.

Cukier, mąki, kasze, skrobia ziemniaczana, dżemy, ketchupy, koncentraty – to tylko niewielka część artykułów produkowanych przez podmioty skupione w Grupie Kapitałowej Krajowej Grupy Spożywczej S.A. Produkty te goszczą w milionach polskich domów i cieszą się zaufaniem renomowanych koncernów spożywczych, chemicznych i farmaceutycznych.
Jako największy państwowy producent żywności w Polsce Krajowa Grupa Spożywcza przykłada ogromną wagę do tego, aby – wykorzystując potencjał najlepszych krajowych płodów rolnych – produkować żywność wysokiej jakości, zapewniając tym samym zbyt polskiemu rolnictwu i dostarczając klientom produkty niezbędne dla zbilansowanej diety.

To silny gracz na rynku rolno-spożywczym. Powstała wiosną 2022 roku na bazie Krajowej Spółki Cukrowej S. A. Celem powołania nowego podmiotu była dywersyfikacja działalności oraz budowa silnego holdingu spożywczego. Jednym z najistotniejszych realizowanych zadań jest wzrost oddziaływania na wybrane segmenty sektora rolno-spożywczego.

To podmiot o znaczeniu strategicznym dla naszej gospodarki i zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego. Grupa wspiera polskich rolników, promuje lokalne wyroby oraz kładzie nacisk na jakość i autentyczność swoich produktów. Poszczególne zakłady mają bogate doświadczenie, a zaangażowanie i ciężka praca przekładają się na wysoką jakość oferowanych produktów. Wiele z nich cieszy się dużym uznaniem polskich gospodyń, a także wielkich renomowanych koncernów spożywczych, chemicznych i farmaceutycznych na całym świecie.

Produkty takie jak: keczupy, passaty, soki, dżemy, sosy, koncentraty marki „Polskie Przetwory”, mąki, kasze, płatki owsiane i otręby produkowane przez „Młyny Stoisław” oraz flagowy produkt Spółki – cukier biały – posiadają znak „Produkt Polski”. Są więc nie tylko smaczne, ale przede wszystkim wyprodukowane z lokalnych surowców, spełniając najwyższe standardy jakościowe.
Więcej informacji na temat Krajowej Grupy Spożywczej S.A. na stronie https://www.kgssa.pl/