XXXIII Ogólnopolski Turniej Nalewek

To najstarszy w Polsce konkurs nalewek, który ma na celu promocję Twórców Nalewek regionu Lubelskiego, tradycji wyrobu nalewek, odkrywanie dawnych receptur i nagradzanie ich twórców oraz szeroko rozumianą integrację środowiska nalewkarskiego.

Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Kresowa Akademia Smaku przy współpracy Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie oraz Restauracji Sielsko Anielsko w Lublinie. Organizator rekomenduje udział w konkursie przede wszystkich osobom (paniom i panom) działającym i związanym z Kołami Gospodyń Wiejskich oraz gospodarstwami agroturystycznymi w regionie Lubelszczyzny oraz obszarach graniczących z Województwem Lubelskim. Nalewki oceniane będą w jednej kategorii: „Nalewki z Lubelską Duszą”.

Uczestnicy Konkursu ubiegają się o następujące tytuły, nagrody i wyróżnienia: Grand Prix – Nalewka z Lubelską Duszą, I Miejsce – Nalewka z Lubelską Duszą, II Miejsce – Nalewka z Lubelską Duszą, III Miejsce – Nalewka z Lubelską Duszą i trzy wyróżnienia – Nalewka z Lubelską Duszą. Miejscem ogłoszenia wyników oraz wręczenia nagród jest festiwalowa scena smaku.

Sponsorem nagród jest Mirosława Gałan, firma Muti Frigo, partner Europejskiego Festiwalu
Smaku.