Leica open day

Warsztaty fotograficzne z Piotrem Markiem w Galerii Sztuki Sceny Plastycznej KUL

W tym roku warsztaty odbywać się pod hasłem renesansu fotografii. Do dyspozycji uczestników będzie sprzęt fotograficzny firmy Leica. Piotr Marek z Leica Store Warszawa po raz kolejny zaprasza na spotkanie z aparatami firmy Leica. W tym roku przywozi do Lublina najnowsze urządzenia niemieckiej firmy. To niepowtarzalna okazja, by w ciągu trzech dni poznać je poznać i oswoić się z klasyczną konstrukcją dalmierza.

„Potrzebujesz wiary w siebie by wiedzieć, czy idziesz w dobrym kierunku” – mówi Alan Schaller, wiodąca postać współczesnej czarno-białej fotografii. Dla Alana koncepcja kryjąca się za obrazem jest tak samo ważna jak i obraz. Piotr Marek, nauczyciel cierpliwy, na lubelskich spotkaniach uczy tej wiary.

Dla większości fotografów aparat Leica to sprzęt niemal kultowy, będący wyznacznikiem perfekcji oraz totalnej jakości i plastyki obrazu. Wszyscy o nim słyszeli, ale ciągle niewielu miało szansę osobiście na nim pracować. Zapraszamy do osobistego spotkania z legendarnym systemem Leica M.

Czytanie ciała w Galerii Sztuki Sceny Plastycznej KUL

Fotografię Ewy zrobił Andrzej „Graba” Grabowiecki. Ewa jeszcze raz pojawi się przed grupą fotografów, by cierpliwie ofiarować im siebie. To będzie niezwykła sesja. Najpierw będziemy czytać jej fotografię. Dalej rozpocznie się tajemnica misterium fotografii.