Konkurs Good Chef Junior 2023

Ponieważ Lublin jest Europejską Stolicą Młodzieży po raz pierwszy na naszym festiwalu odbędzie się konkurs dla młodzieżowych szefów kuchni. Wystartuje 8 zawodników, które będzie oceniać profesjonalne jury.

Good Chef Junior 2023 zastępuje w tym roku profesjonalny konkurs Good Chef. – Młodzi zawodnicy będą oceniani tak jak dorośli szefowie kuchni, nie będzie taryfy ulgowej – mówi Maestro Jean Bos, konsultant konkursu.

Uczestnicy konkursu będą musieli odwołać się do renesansowej kuchni. – Wierzę, że młodość i talent pozwolą im w świeży sposób odnieść się do dawnej kuchni – dodaje prof. Jarosław Dumanowski.

Kamila Ścibiorek poprowadzi Młodzieżową Scenę Smaku

Tak tak będzie Ogień, znakomita aktorka Kamila Ścibiorek czyli podkomisarz Paulina Wach (mimo swojej urody, nosi się dość męsko. Chodzi w bojówkach, koszulkach na ramiączkach, nosi nieśmiertelnik itp. Obsesyjnie dba o swoją kondycję. Potrafi doskonale walczyć, zna krav magę, biega maratony). W serialu Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny dokonuje rzeczy niemożliwych. Wdzięk, uroda, super energia i znakomity kontakt z publicznością. Ale przecież nie mogło być inaczej, skoro to urodzinowa edycja Europejskiego Festiwalu Smaku.

Kogo zobaczymy na scenie? Młodych i bardzo młodych szefów kuchni, którzy pod dowództwem niesamotnego duetu: Anna Szczęśniak z ZSR CKZ Pszczela Wola i Andrzej Rudziński z Technikum Lider będą twórczo odwoływać się do renesansowej kuchni.

Młodzi kucharze będą także gotować z kulinarnymi gwiazdami: Łukaszem Modelskim, Hirkiem Wroną, Jarosławem Dumanowskim i Jackiem Szklarkiem.