Dominika Zamara

w bazylice Dominikanów

Dla Włochów jest skarbem i dobrem narodowym. Charyzmatyczna sopranistka wykona utwory Jana z Lublina. Ale nie tylko. To Lublin wybrała na premierę wykonania „Ave Maria”.

Czeka nas metafizyczny wieczór. – Jeżeli chodzi o światową premierę to wykonam „Ave Maria” Maestro Tiziano Bedetti – mówi Dominika Zamara.

Znakomitej sopranistce będą towarzyszyć: Claudio Gasparone, wenecki muzyk, kontrabasista, wiolonczelista, pedagog i reżyser, który w trakcie swojej artystycznej kariery wystąpił na ponad 400 koncertach w najbardziej prestiżowych teatrach i międzynarodowych festiwalach. Maestro zagra na viola da gamba.

Na organach zagra Gianfranco Messina (dyplom w klasie fortepianu na Konserwatorium im. Giuseppe Verdiego w Mediolanie 2004 roku oraz w klasie skrzypiec i organów. Jeszcze w Konserwatorium im. Giuseppe Verdiego w Mediolanie w 2009 roku uzyskał dyplom z edukacji muzycznej. W 2010 roku uzyskał tytuł magistra muzykologii i dziedzictwa muzycznego na Uniwersytecie w Mediolanie. Kierując się pasją pielęgnowaną od dzieciństwa, ukończył kompozycję w Konserwatorium im. Giuseppe Verdiego w Mediolanie, studiując pod kierunkiem M. Vacchi i M. Tedde).

Dominika Zamara

Artystka polskiego pochodzenia, która wychowała się artystycznie we Włoszech. W 2006 roku zdobyła stypendium Państwowego Konserwatorium w Weronie. W 2007 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną we Wrocławiu, na koncie ma indywidualne studia Alidą Ferrarini, Bruno Polą, Enrico De Mori. Ten ostatni bardzo wpłynął na swój przyszły rozwój zawodowy Artystki, obdarzonej anielskim głosem.

Jej debiut w świecie operowym zaczął roku 2010 w operze La Boheme Giacomo Pucciniego w roli Mimi pod dyrekcją Maestro Enrico De Mori. Od tego czasu Dominika Zamara rozpoczyna koncerty w USA i Meksyku, śpiewa na scenach Argentyny, Chin, Korei Południowej i Australii.

W swoim szerokim repertuarze od baroku po współczesność śpiewa w kilku językach. Dominika Zamara od kilku lat realizuje jeden ze swoich projektów, koncerty kameralne z ariami koncertowymi Vincenzo Belliniego i Fryderyka Chopina, dwóch kompozytorów, których łączy głęboka jedność duchowa.

Jest Ambasadorką marki linii Mather Cosmetica Milano. Nosiła drogocenne ubrania znanych stylistek, takich jak: Rosy Garbo, Ela Piorun, Marta Jane Alesani. Jej portrety wykonane przez Stefano Geardiego, którego zdjęcie zdobyło srebrny medal w kategorii „Reklama” w prestiżowym konkursie World’s Top 10 Black & White – zachwycają.