IMG_1867

Z Carnegie Hall w Nowym Jorku do Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur. Na scenie Danielle Akta, czternastoletnia wiolonczelistka, okrzyknięta cudownym dzieckiem muzyki. Oraz Tel Aviv Soloists Ensemble pod dyrekcją Baraka Tala. Po raz pierwszy w Polsce.

Tel Aviv Soloists Ensemble pod dyrekcją Baraka Tala

To grupa najwyżej półki, która występowała w najważniejszych światowych salach koncertowych, takich jak Carnegie Hall w Nowym Jorku, Konzerthaus w Wiedniu, oraz wielu innych w Szwajcarii, Grecji, Izraelu i na Węgrzech. Współpracowali z takimi sławami jak Andreas Schollem, czy Maxim Vengerov. A także pochodzącą z Chełma skrzypaczką – Idą Haendel. Nazwiska zresztą, można by jeszcze długo wymieniać. Zespół na co dzień składa się z 30 osób – młodych artystów, którzy indywidualnie zdobywają nagrody w konkursach swoich instrumentów, a wspólnie tworzą profesjonalną orkiestrę kameralną, złożoną z najlepszych solistów młodego pokolenia. Wspólnie zaprezentują nową jakość muzyki klasycznej, z werwą, dynamiką i pasją właściwą dla młodych artystów. Teraz towarzyszy im Danielle Akta, określana mianem cudownego dziecka muzyki. Koncerty Tel Aviv Soloists Ensemble, gromadzą tysiące fanów muzyki klasycznej. Charakteryzują się nowoczesnym pazurem i młodzieńczą werwą w interpretacji. W Lublinie dadzą pokaz nowego podejścia do arcydzieł, Mozarta, Brucha, czy Elgara. Teraz, zespół wybiera się w trasę po Ameryce Południowej, ich koncert w Lublinie można nazwać wyjątkowym zbiegiem okoliczności. Dlatego, jest to wydarzenia na które warto się wybrać.

daniele

Danielle Akta – solistka

Wiolonczelistka, określana jako odkrycie i “cudowne dziecko” muzyki. Występowała przez kilka lat z orkiestrą kameralną z Moskwy. Koncertuje z Israel Philharmonic, Israel Symphony Rishon LeZion, Jerusalem Symphony, Israel Sinfonietta Beer-Szeby, Tel Aviv Soloists Ensemble. Danielle gra na wiolonczeli Enrico Orselli, studenta mistrzowskiej Ettore Soffritti. Ten wyjątkowy instrument zbudowany w Pesaro w latach 1925-30 został oddany do dyspozycji genialnej Danielle przez dr Moshe Kantor. W Polsce zagra po raz pierwszy. Jej koncert wraz z Tel Aviv Soloists Ensemble w Centrum Spotkania Kultur będzie polską prapremierą.

Barak Tal – dyrygent

„Wyjątkowo utalentowany mistrz batuty. Jego dłonie mogą wywołać czuły śpiew, a orkiestra osiągnąć najlepsze harmonie” (Jungfrau Zeitung, Szwajcaria). Założyciel i dyrektor muzyczny Tel Aviv Soloists Ensemble, zdecydowanie najlepszej orkiestry kameralnej Izraela. Jako dyrektor muzyczny współpracował z wieloma międzynarodowymi solistami, takimi jak: Maxim Vengerov, Ida Haendel, Patricia Kopatchinskaja i Ilya Gringolts (wszyscy skrzypce) altowiolista Tabea Zimmermann, kontratenor Andreas Scholl, baryton Klaus Mertens, wiolonczeliści Sol Gabetta, Alexander Huelshoff i Amit Peled, pianiści Itamar Golan, Ian Fountain, Boris Berman i Aleksander Gavrylyuk, klarneciści Giora Feidman i Chen Halevi. Jako dyrygent występował z Israel Philharmonic Orchestra, Moscow Symphony Orchestra (Rosja), Orkiestra Filharmonii Wrocławskiej (Polska), Vaasa City Orchestra (Finlandia), Sinfonietta Cracovia (Polska), Neue Philharmonie Westfalen (Niemcy).

Bilety na ten wyjątkowy koncert są już dostępne. Sala Operowa Centrum Spotkania Kultur liczy 1000 miejsc. Kup bilet – zanim będzie za późno.


Patronat medialny portal Link to Poland

Zrzut ekranu 2016-07-27 21.02.27

rms-classic-full-width