bobekok

Jest Gościem Specjalnym 8 edycji Europejskiego Festiwalu Smaku „Armenia”.  Ma ormiańskie pochodzenie. Będzie z nami przed 3 dni, od 9 do 11 września na rezydencji w Grand Hotel Lublinianka.

EFS2016_1150x235_02

Szymon Szymonowic, Juliusz Słowacki, Zbigniew Herbert, Robert Makłowicz, Krzysztof Penderecki, Sonia Bohosiewicz, Anna Dymna. Co ich łączy? Ormiańskie pochodzenie. – Moja prababcia po mieczu była polską Ormianką, ale korzenie mam znacznie bardziej skomplikowane. Moja babcia po mieczu była Ukrainką, a prababcia po kądzieli Węgierką, mam też w rodzinie konotacje austriackie. Ślub brałem w obrządku ormiańskim, synowie również w tym obrządku zostali ochrzczeni, wówczas ormiańskim kapłanem w Krakowie był ksiądz Kowalczyk – mówi Robert Makłowicz dla portalu Onet.

Plan rezydencji Roberta Makłowicza obejmuje spotkania otwarte i kameralne, prywatne uroczystości. – Potwierdzam, że przyjadę na trzy dni. Będę robił to, co zaplanuje mi Waldek Sulisz, dyrektor festiwalu – mówi Makłowicz. – Bardzo się cieszę, że będę na festiwalu z najnowszymi książkami Roberta – mówi Jacek Tokarski z Wydawnictwa Wysoki Zamek. Na stoisku w Ormiańskim Miasteczku Smaku (Plac Łokietka) autor będzie podpisywał swoją najnowszą książę: „Dalmacja. Książka kucharska”, będą najważniejsze książki Roberta Makłowicza.

Collage_Fotor 2

Robert Makłowicz będzie gotował na festiwalowej scenie razem z Sedrakiem Mamulyanem, guru ormiańskiej kuchni

Na festiwalowej scenie smaku zobaczycie go z Sedrakiem Mamulyanem, guru ormiańskiej kuchni. Spotkanie z Robertem Makłowiczem odbędzie się w Grand Hotelu Lublinianka. Będzie sędziował nalewki na XXVI Ogólnopolskim Turnieju Nalewek w Lublinie, pracował w Kapitule konkursu na Najlepszy Smak Lubelszczyzny oraz w konkursie na Najlepszą Golonkę w regionie.

Co jeszcze. W programie jego rezydencji w Lublinie zaplanowano branżowe spotkanie dla restauratorów i hotelarzy (Grand Hotel Lublinianka) poświęcone autorskim winom, sprowadzanym przez Roberta Makłowicza do Polski.

Czekamy.

Fotografie Roberta Makłowicza: Agnieszka Makłowicz. Zapraszamy na stronę maklowicz.pl