stan

Karta zgłoszenia

Pobierz

Regulamin konkursu

Pobierz

Punktacja

Pobierz

Każdy z uczestników XXVI Ogólnopolskiego Turnieju Nalewek w Lublinie osobiście spotka się z Kapitułą, by opowiedzieć o swoich dziełach. Oraz opowiedzieć swoją historię. Bo najważniejsze jest spotkanie.

Siadamy do stołu, żeby się nasycić. Żeby nabrać siły, ale także umocnić relacje, nakarmić swoje poczucie bliskości, przynależności, bezpieczeństwa. Przy stole przekazujemy tradycje, dzielimy się chlebem i miłością. Bez stołu nie ma więzi. Przy wspólnym stole mniej rzeczy boli - pisze Monika Kucia. Dziękujemy.

bikont

Spotykamy się, tradycyjnie w restauracji Old Pub w Lublinie. W sobotę, 10 września 2016. Nalewki przyjmujemy do godziny 12. Na dole, w barze restauracji.

W tym roku turniej ma nową formułę! Nie można zgłosić nalewki do turnieju. To festiwal zaprasza najlepszych z najlepszych. Do konkursu nominują Kresowa Akademia Smaku oraz Polska Akademia Smaku, po to by spotkać się, wymienić doświadczenia. I rozmawiać. Od serca. Czekając na rozmowę. O swoich nalewkach, o swojej pasji, o swojej historii.

- To jest bardzo dobry pomysł. Akceptuję - mówi Piotr  Bikont, który razem z kapitułą będzie słuchał Waszych Historii. Tych, zapisanych w szlachetnym trunku, ale także tych zapisanych w sercach. Przy stole spotkań zasiądzie także Jean Bos, królewski kucharz z Brukseli. Początek niezwykłego spotkania w sobotę 10 września o 13. W górnej Sali Old Pub, odmienionej nie do poznania.

Kresowa Akademia Smaku postanowiła po raz drugi przyznać Grand Champion Polonia oraz Honorowy tytuł Mistrza Polskich Nalewek.  Poza tym Kapituła przyzna I, II i III miejsce.

Osoby nominowane zostały zawiadomione o wyborze i przyjęły zaproszenie.