20131030_529X

Wzruszające ormiańskie pieśni, gorące hiszpańskie rytmy, afgańskie uniesienia w orientalnej skali. Ormiański kwartet Habiarjan wystąpi na Europejskim Festiwalu Smaku. W Lublinie zagrają materiał z nowej płyty Jedyne serce.

20160531_51-Edit

Artur Tigran Gyurjyan to jeden z najlepszych gitarzystów działających w Polsce

Zespół powstał w kwietniu 2013 roku, w Warszawie. Jest to akustyczny, multikulturowy kwartet: Inga Habiba – wokal, Artur Tigran Gyurjyan – gitara, wokal, Janusz Staszek – instrumenty perkusyjne oraz Artash Sharoyan – akordeon. Artur Tigran Gyurjyan to jeden z najlepszych gitarzystów działajacych w Polsce.

20160531_361
Co usłyszycie? Wzruszające pieśni ormiańskie, gorące hiszpańskie rytmy, afgańskie uniesienia w orientalnej skali, celtyckie harmonie, łagodne rytmy bossa nova. Utwory opowiadają o różnych ludzkich słabościach, ale także o miłości zarówno tej szczęśliwej jak i odrzuconej.

54972416

„W muzyce: Usłyszysz impetyczne, nieposkromione kaukaskie pulsy oraz tradycyjne ormiańskie melodie. Rozpalą cię hiszpańskie rytmy, uniosą dalekowschodnie wirtuozerie w orientalnej skali, uspokoją łagodne rytmy bossa nova.

EFS2016_1150x235_02

 

IMG_4380

Wokalista Inga Habiba występowała w projektach: Lorien, grała z zespołem Pornografia

Inga Habiba z zespołem Poronografia

W tekstach: Kobieta o niezwykle pięknych ustach stanie się uciekającą Panną Młodą, nieszczęśliwie zakochaną, będzie czekała wiecznie na swojego ukochanego stojąc nad urwiskiem, nosząc pod sercem syna. Ona będzie bohaterką pieśni o najszczerszej miłości, o zniewoleniu, o zawiedzeniu, o zazdrości. Od łez szczęścia do łez rozpaczy. Piękna kochanka, nieszczęśliwa mężatka, matka z Piety” – czytamy na stronie zespołu.

20160531_651

Zespół zdobył drugą nagrodę Alicji Klenczon na Pułtusk Festiwal w 2014 roku. Wszedł o złotej setki w konkursie Skoda Muzyka zostawiając w tyle ponad 800 zespołów.

Inga z zespołem Lorien

W lutym 2016 dostał wyróżnienie na New York Festiwal w Łodzi. Ostatnio był gościem na antenie Trójki, gdzie dziennikarz Artur Orzech określił muzykę zespołu jako „radio orient”. HabiArJan daje bardzo energetyczne koncerty.

Wciąga do zabawy publiczność. Przybliża zwyczaje i kulturę kaukaską w krótkich opowieściach podczas koncertu. Po jednym z koncertów fanka określiła zespół jako „wybuchową mieszankę folków od Armenii po Afganistan, przy której nie sposób usiedzieć na krześle i trzeba zatańczyć”.  Koncert Habiarjan na długo pozostaje w sercach widzów. Zapraszamy do posłuchania utworów na Sound Cloud.