andrea

Andrea Camastra poprowadzi wyprawę do źródeł…

Widzimy się już po raz ósmy. W pierwszej połowie września Stare Miasto zamieni się w małą Armenię. Nie musisz jechać do tego pięknego kraju, żeby spróbować haszlamy, chaczapuri, szaszłyków, bakłażanów i wina z granatu, które przynosi szczęście. Ponad 120 wystawców z kraju i ze świata zaprezentuje swoje lokalne produkty.

Niezliczonym smakom, pokazom, kulinarnym, warsztatom towarzyszyć będą koncerty na placu Po Farze 9, 10 i 11 września. Oraz wystawy, spotkania z literaturą, teatr.

Po raz pierwszy spotkamy się także w Centrum Spotkania Kultur, po raz pierwszy także zaprosimy was na koncert Tel-Aviv Soloists Ensemble, jednej z najlepszych orkiestr symfonicznych na świecie z genialną wiolonczelistką Danielle Akta. To ukłon w stronę koneserów muzyki klasycznej. Ale także ukłon w stronę kultury żydowskiej, nierozerwanie związanej z kulturą Lublina, nazywanego kiedyś Jerozolimą Wschodu.

Ponad 100 wydarzeń ze smakiem pod hasłem Armenia, teatr nalewek, jem Teatr z kolacją na cztery ręce. I wspaniali goście: Piotr Bikont, Robert Makłowicz , Andrea Camastra, czarodziej i wizjoner włoskiej kuchni, Chef Boris Marcell z Kolumbii, który pisze: „Nie ma nas w magazynach, nie jesteśmy klaunami z telewizyjnego ekranu, kochamy nasz zawód i wykonujemy go dla Ojczyzny, pokazując naszą kuchnię na świecie. Jesteśmy pokornymi ambasadorami naszej Tradycji. Jesteśmy tam, gdzie Bóg postanowi…” oraz Përparim Babalija z Kosowa, specjalista od ryb, owoców morza, autor wyszukanych konceptów łączących dary morza ze skarbami z winnic i ogrodów.

Wizyta Borisa Marcella oraz  Përparim Babalija to wynik współpracy Europejskiego Festiwalu z Jeanem Bosem. W tym roku prestiżowe stowarzyszenie Aregala jest Partnerem festiwalu.

Waldemar Sulisz, dyrektor Europejskiego Festiwalu Smaku