danielel

Danielle Akta, 14 wiolonczelistka będzie solistką koncertu Tel Aviv Soloists Ensemble w Lublinie. Jedną z najlepszych orkiestr kameralnych na świecie poprowadzi Barak Tal. Bilety na Eventim.pl – trzeba się spieszyć.

danielle 2

Dwa lata temu na festiwalowym koncercie Omegi było 23 tysiące ludzi. Rok temu na festiwalu zaśpiewała Katie Melua. Ponad 10 tysięcy sprzedanych biletów. W tym roku wielką gwiazdą 8 edycji Europejskiego Festiwalu Smaku jest Danielle Akta, charyzmatyczna wiolonczelistka. Ma 14 lat, jest nazywana cudownym dzieckiem muzyki. Będzie solistką Tel Aviv Solists Ensemble, jednej z najlepszych kameralnych orkiestr na świecie. Wystąpi w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur. Już nie musicie jechać do Carnegie Hall – mamy przecież Salę Operową w CSK. Na szczęśliwców czeka zaledwie 1000 miejsc.

danielle 3

Występowała przez kilka lat z orkiestrą kameralną z Moskwy. Koncertuje z Israel Philharmonic, Israel Symphony Rishon LeZion, Jerusalem Symphony, Israel Sinfonietta Beer-Szeby, Tel Aviv Soloists Ensemble. Danielle gra na wiolonczeli Enrico Orselli, studenta mistrzowskiej Ettore Soffritti. Ten wyjątkowy instrument zbudowany w Pesaro w latach 1925-30 został oddany do dyspozycji genialnej Danielle przez dr Moshe Kantor. W Polsce zagra po raz pierwszy. Jej koncert wraz z Tel Aviv Soloists Ensemble w Centrum Spotkania Kultur będzie polską prapremierą.

danielle 4

To będzie bardzo wysmakowana uczta muzyczna. Jeszcze są bilety na niezwykły koncert cudownego dziecka muzyki. KUP BILET – i rozkoszuj się niezwykłą muzyką. Do zobaczenia.

Fotografia wyróżniająca: Profil Artystki – zapraszamy.


 

Zagraniczny Patronat medialny: Portal Link to Poland. Dziękujemy

Zrzut ekranu 2016-07-27 21.02.27